22859893 1692666430783986 6040810496460682237 oDnia 27 października 2017 członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu działąjacego przy Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku w ramach swej dobrowolnej, bezinteresownej pracy wolontariackiej odwiedziło Dom Dziecka w Pacótwie. Z tym właśnie dniem rozpoczęliśmy cykl wizyt pod hasłem "wolontarystyczne piątki". Pierwszy popłudniowy piątek spędziliśmy na przygotowaniu rogalików. Wolontariuszki na samym początku omówiły składniki, które były potrzebne do wykonania rogalików, następnie przygotowały wspólnie z dziećmi ciasto, potem schowały ją na pół godzinki do lodówki, gdzie ten właśnie wolny czas spędziliśmy na wspólnym rozwiązywaniu zagadek przyrodniczych. Po minionej przerwie dzieci przystąpiły do rozgniatania ciasta i wspólnie zaczęły tworzyć rogaliki . Udało nam się upiec współnie z dziećmi z Domu Dziecka około 100 sztuk rogalików. Dzieci były zachywcone naszą obecnością i pomysłem wspólnie spędzonego czasu . Po dwóch godzinach pracy przyszedł czas na skosztowanie pysznych wpieków. Wolontariuszki to : Martyna Otręba, Joanna Mówka, Angelika Granica, Daria Januszewska, Renata Ziółkowska .Opiekunki : Małgorzata Hincman-Mróz, Anna Dembek

Fotogaleria

EFS poziom polskie kolor