00199 lat temu po 123-letniej niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Spośród wielu chwalebnych wydarzeń z historii Polski właśnie na pamiątkę wydarzenia z 11 listopada 1918 r. obchodzimy Święto Narodowe.  Świadczy to o znaczeniu i wadze tej daty w historii Polski.  W dniu 11 listopada składamy hołd twórcom niepodległej Polski, doceniamy ich bohaterstwo i odwagę. My, Polacy XXI wieku nie musimy walczyć o niepodległość z bronią w ręku, ale powinniśmy ją pielęgnować przekazując tradycję i prawdę historyczną następnym pokoleniom. Dlatego, mimo tego radosnego święta poświęciliśmy chwilę refleksji tym pokoleniom Polaków, którym nie było dane zaznać wolności, ale z niewolą się nie godzili i przelali krew za Ojczyznę. W naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez panie Dorotę Nehring i Marzenę Szczepańską. Uczniowie klasy I TŻiUG oraz III TA/E/U dali świadectwo naszej wdzięczności dla pełnej poświęcenia i bohaterstwa walki pokoleń Polaków.

 

EFS poziom polskie kolor