WP 20171114 002Dnia 14.11.2017 roku odbył się etap szkolny Konkursu Wiedzy o AIDS i innych zakażeniach krwiopochodnych. Do konkursu przystąpiło 17 uczestników , którzy rozwiązywali test składający się z 17 pytań. Test przygotował opiekun Szkolnego Koła PCK i zawierał pytania dotyczące m.in. : wskazania roku w którym odnotowano pierwszy przypadek zakażenia wirusem HIV, przez kogo został odkryty, co jest najczęstszą przyczyną zakażenia wirusem HIV, kiedy jest Światowy Dzień Walki z AIDS, wskazanie symbolu solidarności z ludźmi żyjącymi na HIV/ AIDS. Najlepsze wyniki osiągnęli: 1. Mateusz Gurtatowski, 2. Magdalena Różyńska, 3. Szymon Bartkowski. Uczniowie będą reprezentować szkołę w etapie powiatowym który odbędzie się 2 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszym etapie konkursu. Organizator etapu szkolnego konkursu : Małgorzata Hincman-Mróz

 

EFS poziom polskie kolor