25311058 1743098332407462 6169188962864047730 oDnia 14 grudnia 2017 r. Koło Naukowe Centrum Nauki Kurzętnik zorganizowało cykl lekcji z pokazem doświadczeń dla klas trzecich Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku. Młodzi adepci nauki z zaangażowaniem i przejęciem obserwowali i uczestniczyli w wykonywaniu: sztucznego śniegu, cieczy nieniutonowskiej, pomiarze czasu zegarem jodowym, obserwowali ducha w butelce, podziwiali pastę dla słonia, zachwycili się tęczą na talerzu, bawili się bańkami mydlanymi i pojazdem poduszkowcem, wytwarzali fale z wahadeł w postaci bombek. W pokaz doświadczeń zaangażowali się uczniowie: Angelika Granica , Magdalena Szczepańska, Sebastian Wasiewski , Hanna Kraińska, Marta Lipska , Martyna Otręba , Renata Ziółkowska pod opieką nauczycielek : Doroty Brozdowskie i Małgorzata Hincman-Mróz. Klasy trzecie otrzymały od naszego koła dyplom uczestnictwa w pokazie doświadczeń, a każdy uczeń otrzymał imienny dyplom uczestnictwa. Zrobiliśmy sobie oczywiście pamiątkowe zdjęcie. Nasze Koło także otrzymało dyplom – podziękowanie - od klas za pokaz doświadczeń oraz zaproszenie do następnej wizyty.

Fotogaleria

 

EFS poziom polskie kolor