20180112 145506W dniu 12 stycznia 2018 roku dwie uczennice naszej szkoły, Natalia Brzezińska i Daria Januszewska, po eliminacjach szkolnych, wzięły udział w Etapie Okręgowym XXII Edycji Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności w Szczytnie. Tematyką wiodącą tegorocznej edycji olimpiady jest: "Owoce i warzywa – przetwórstwo i rola w żywieniu". Uczennice klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych zgłębiały wiedzę o żywieniu i żywności, która jest dziedziną interdyscyplinarną oraz wykraczającą poza program nauczania w technikum. Pozwoliło to im zmierzyć się z uczniami wielu szkół gastronomicznych i liceów ogólnokształcących kilku województw. Dziewczęta uplasowały się na 15 i 20 miejscu, na 43 uczestników etapu okręgowego. Nie jest to dla nich wynik w pełni satysfakcjonujący, lecz zamierzają uczyć się dalej i poszerzać swą wiedzę z zakresu wiedzy o żywieniu i żywności.


Po podsumowaniu wyników Etapu Okręgowego z całego kraju zostaną wyłonieni zwycięzcy, którzy zmagać się będą wiosną w Lublinie podczas Etapu Centralnego. Laureaci i finaliści Etapu Centralnego oprócz nagród i wyróżnień, zostają zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, a także mogą być zwolnieni w części lub w całości z egzaminów wstępnych do szkół wyższych na kierunek zgodny z profilem olimpiady, na mocy uchwał senatów poszczególnych uczelni. Zapraszam do udziału w Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności w przyszłym roku.

Dorota Brozdowska

 

 

EFS poziom polskie kolor