IMG 20180114 134410W niedzielę, 14.01.2018r. uczniowie z ZSZ w Kurzętniku, wraz z opiekunką Patrycją Brodzińską, już po raz kolejny kwestowali z WOŚP w stolicy. Mimo mroźnej, zimowej aury w Warszawie było "gorąco". Wolontariusze z naszej Szkoły zachęcali mieszkańców Warszawy oraz przybyłych gości do przekazywania pieniędzy na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków. W godzinach od 14.00 do 16.00 braliśmy aktywny udział w nagraniu telewizyjnym stacji TVN z udziałem Jurka Owsiaka . Program był również transmitowany w TVN 24.W studio udało się nam zrobić selfie ze znanymi osobistościami, m.in.: Dorotą Gardias, Oliwerem Janiakiem, Mają Ostaszewską, Joanną Jędrzejczyk, Jelonkiem. Przed Pałacem Kultury i Nauki mogliśmy uczestniczyć w koncertach znanych artystów: Tadeusza Woźniaka, Jelonka, Nocnych Kochanków i Wilków. Tradycyjnie o godziny 20.00 WOŚP zakończyło „światełko do nieba”. Nie zabrakło kolorowych fajerwerków na Placu Defilad. Rozbłysła cała Warszawa. Do domu wróciliśmy zmarznięci i zmęczeni, ale jak co roku zadowoleni, że mogliśmy, dzięki współpracy z Hufcem ZHP z Lidzbarka, uczestniczyć w 26 Finale WOŚP w Warszawie.


Uczniowie naszej Szkoły nie tylko kwestowali w Warszawie, ale także dzielnie spisali się na Kurzej Górze. Dziewięć wolontariuszek, które reprezentowały sztab WOŚP z GCK Kurzętnik już od godzin porannych zbierało pieniądze wśród narciarzy, snowboarderów i łyżwiarzy przybyłych do lokalnego ośrodka narciarskiego z dalekich krańców Polski. Mroźna pogoda nie rozpieszczała temperaturą stóp i dłoni, jednak wszyscy do samego końca. Kwestowała z nami nawet maskotka Kurzej Góry- KURCZAK. Dziękujemy panu Piotrowi Tabisiowi za życzliwość i wyrażenie zgody na kwestowanie w ośrodku, a wszystkim darczyńcom za szczodre serce. Opiekunem wolontariuszy była Anna Bartkowska.

EFS poziom polskie kolor