29982897 1871080629609231 6942287239017821345 oDnia 6 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku odbył się II Powiatowy Konkurs "Żywienie a zdrowie człowieka" pod patronatem Starosty Nowomiejskiego. Tematyką tegorocznego konkursu było: " Mleko i jego przetwory oraz ich wpływ na zdrowie człowieka". Konkurs corocznie odbywa się w korelacji ze Światowym Dniem Zdrowia, którego hasłem w tym roku było: " Zdrowie dla wszystkich". Po uroczystym otwarciu z udziałem Pana Starosty Andrzeja Ochlaka, Zastępcy Wójta Gminy Kurzętnik Teresy Łątkowskiej, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego Ewy Pielak, Dyrektora Szkoły Mirosława Wodary, przedstawiciela Lokalnej Grupy Działania Ziemia Lubawska, opiekunów młodzieży i organizatorów, odbyła się prelekcja dotycząca tegorocznych założeń Światowego Dnia Zdrowia. Wygłosiła ją uczennica Monika Kobylska, a przygotowała Pani Magdalena Kluga-Maron. W konkursie brali udział uczniowie z 5 gimnazjów: Kurzętnika, Nowego Miasta Lubawskiego, Bielic, Sampławy i Marzęcic oraz uczniowie dwóch szkół ponadgimnazjalnych z Bielic i Kurzętnika. Konkurs składał się z dwóch etapów: w części teoretycznej uczniowie rozwiązali test składający się z 40 pytań dotyczących właściwości odżywczych mleka i jego przetworów, cześć praktyczna obejmowała sporządzenie koktajli z kefiru oraz past twarogowych.

-----------------------------

Wyniki konkursu w kategorii szkół gimnazjalnych:

- I miejsce Dagmara Czepek z Zespołu Szkół im.Władysława Jagiełły w Kurzętniku

- II miejsce Marcelina Haska z Gimnazjum w Nowym Mieście Lubawskim

- III miejsce Kinga Płotka z Zespołu Szkół im.Władysława Jagiełły w Kurzętniku

Wyniki konkursu w kategorii szkół średnich:

- I miejsce Magdalena Różyńska z Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku

- II miejsca Natalia Brzezińska z Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku

-III miejsce Agata Kosińska Zespół Szkół w Bielicach

 

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, cenne nagrody, a każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział, książki kulinarne oraz torbę z podarunkami od LGD Ziemia Lubawska.

Serdeczne podziękowania od organizatorek Doroty Brozdowskiej i Małgorzaty Hincman -Mróz dla Pani Magdaleny Kluga-Maron za pomoc w organizacji konkursu, przygotowanie z uczniami klasy II TŻiUG poczęstunku dla młodzieży i gości oraz dla Pani Justyny Piotrowskiej i Dariusza Zielińskiego za przygotowanie plakatów i dyplomów.

Organizatorki wraz z Dyrektorem dziękują wszystkim sponsorom za ufundowanie cennych nagród.

Serdecznie dziękujemy, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy w do udziału w konkursie w przyszłym roku.

 

Fotogaleria

EFS poziom polskie kolor