IMG 20180410 095924Dnia 10.04.2018r. odbywały się obchody Powiatowego Dnia Świadomości Autyzmu w Szkole Podstawowej nr 3 w Nowym Mieście Lubawskim. Wśród zaproszonych szkół byli też przedstawiciele z naszej – klasa II Te wraz z opiekunami Patrycją Brodzińską i Anną Dembek. Uczestnicząc w happeningu osoby pełnosprawne wyrażały swoją postawę akceptacji i solidarności z osobami z autyzmem przez niebieski kolor w ubiorze, balonach i transparentach przygotowanych na ten dzień. Wysłuchaliśmy wykładu na temat autyzmu, obejrzeliśmy przedstawienie w wykonaniu najmłodszych, a także usłyszeliśmy piosenkę w wykonaniu chłopca z autyzmem. Następnie młodzież przemaszerowała przez miasto, idąc do kina na film oparty na faktach pt. ”Życie animowane”. Była to opowieść o chłopcu, który przy pomocy postaci z kreskówek Disneya uczył się żyć w prawdziwym świecie. Uczestnictwo w tych obchodach podniosło naszą wiedzę o autyźmie i zachęciło do większej akceptacji osób autystycznych.

EFS poziom polskie kolor