30442468 1874313589285935 1945972439369042095 nDnia 9 kwietnia b.r. odbyła się w Zespole Szkól Zawodowych w Kurzętniku Konferencja „Być cyfrowobezpiecznym”. Uczestnikami byli policjanci, dyrektorzy, nauczyciele, pedagodzy i uczniowie ze szkół powiatu nowomiejskiego, jak również spoza niego np. Sampławy czy Lidzbarka. Prelegenci w osobach: mł .insp. Leszka Rózieckiego (Naczelnika wydziału do walki z cyberprzestępczością Komendy wojewódzkiej Policji w Olsztynie), pana Jana Bielaszki (prezesa zarządy firmy Informatyczny Ekspert), oraz pani Malwiny Treder (doktorantki na Wydziale Prawa i Administracji uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, pracownika w Kancelarii adwokackiej adw. Michała Pietkiewicza) przybliżyli tematykę dotycząca zabezpieczenia sprzętu czy reagowania w momencie wystąpienia cyberprzemocy.

----------------------------

Zapoznano nas z prawami autorskimi w pracy nauczyciela. Dodatkowo uczestnikom zaproponowano warsztaty, oraz możliwość wymienienia doświadczeń, opinii i zapoznania się ze standardami bezpieczeństwa podczas panelu dyskusyjnego. Rozdano nagrody w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Bezpieczni w sieci”. Dla nauczycieli Zespołu Szkół Zawodowych odbyły się warsztaty, prowadzone przez Fundację Culture Shock „Bezpieczeństwo i prywatność w sieci”. Organizatorem konferencji był zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku (nauczyciele – Cyber Belfrzy oraz uczniowie- Liderzy Cyberbezpieczeństwa).

 

Fotogaleria

 

EFS poziom polskie kolor