46498964 2183099991740625 861758791073398784 oW środę 21 XI mieliśmy w szkole miły dzień, taki życzliwy dzień, uśmiechnięty i z dużą ilością pozytywnych emocji. Samorząd Uczniowski częstował wszystkich cukierkami, przypinał wesołe buźki i zachęcał do wypisywania pozdrowień na szklanej tablicy. Nawet z ulicy było można się zorientować, że w takim dniu jak Dzień Życzliwości zarażamy pozytywną energią, gdyż w oknie umieściliśmy duży plakat z napisem „Uśmiechnij się”. Dzień Życzliwości i Pozdrowień - niby takie małe święto, a jak wiele może zdziałać. Jak go obchodzić? Wystarczy tylko uśmiech, dobre słowo, podanie ręki. Naprawdę tak niewiele trzeba by być życzliwym dla drugiego człowieka. Czy pamiętamy o tym, jak ważne jest to w życiu? Dzięki bezinteresownym dobrym uczynkom codzienność staje się bardziej kolorowa, milsza, radosna, przyjazna.

Życzliwość sprawia, że życie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. To nieprawda, że tylko negatywne emocje są zaraźliwe. Życzliwość rodzi życzliwość. Bądźmy życzliwi nie tylko w ten wyjątkowy dzień ale przez cały rok.

Kim jest człowiek życzliwy? Słownikowa definicja mówi, że jest to osoba nastawiona przychylnie i przyjaźnie, dobra i serdeczna. Z czego składa się życzliwość? Wystarczy zsumować uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie. Czy to wiele? Wcale. A mimo wszystko na co dzień zapominamy o takich gestach. A przecież żeby zasłużyć na życzliwość innych, samemu trzeba się na nią zdobyć. Jeśli wymagamy, by inni traktowali nas z szacunkiem, sami też tak róbmy.

Kultura dnia codziennego wymaga uprzejmości względem innych. Czy tak ciężko się uśmiechnąć? Raczej nie. A to najlepszy środek do „przełamania lodów”, do stworzenia miłej atmosfery. Właściwie życzliwość to mało kosztowna inwestycja, ale zyski jakie niesie mogą być naprawdę ogromne. To niezbędny element w budowaniu relacji międzyludzkich.

Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko jeden kalendarzowy. Uprzejmość jest zawsze na miejscu. Pamiętajmy, że „życzliwe spojrzenie i uśmiech więcej nieraz znaczą, niż udany dialog”. I oby tak było!

zw

Chcesz mieć słońce nawet jesienią?
Chcesz mieć wszędzie przyjaciół?
Chcesz, żeby świat był lepszy?
Chcesz mieć przyjemną pracę?
Chcesz być lepszy?
Chcesz być bogatszy?
Chcesz być piękniejszy?
Chcesz być silniejszy?
Chcesz być szczęśliwy?
To proste. Bądź życzliwy!

Fotogaleria

 

 

EFS poziom polskie kolor