20181127 091657Po raz drugi uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku włączyli się w coroczną Kampanię Białej Wstążki mającej zwrócić uwagę na problem przemocy w rodzinie oraz wobec kobiet. Dzień Białej Wstążki w naszej szkole rozpoczął się od spotkania uczniów z mł. asp. Ludmiłą Mroczkowską z Komendy Powiatowej Policji, Panią Teresą Podolak - psychologiem Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji, Panem Piotrem Lewandowskim - kuratorem rodzinnym Sądu Rejonowego w Nowym Mieście Lubawskim, oraz ks. Maciejem Górką proboszczem parafii w Lipinkach. Prelegenci przestawili młodzieży prawne, moralne i psychologiczne aspekty przemocy. Następnie uczennice klasy II TŻiUG zachęcały kolegów, koleżanki i pracowników szkoły do przyłączenia się do tej szczytnej i jak pokazują statystyki bardzo potrzebnej akcji. Kampania „Biała Wstążka” to największa na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet, została stworzona przez mężczyzn i jest przede wszystkim do nich skierowana. Noszenie białej wstążki ma być symbolem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet, a także osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet.

przemoc

Gdzie szukać pomocy:

PCPR Nowe Miasto Lubawskie
Wydział Prewencji KPP Nowe Miasto Lubawskie
Ogólnopolskie Pogotowie Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Niebieska Linia
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116111, www.116111.pl
Telefony alarmowe 997 lub 112

 

 

EFS poziom polskie kolor