49267026 2217302231689006 8168075267735027712 nDnia 13.01.2019r. WOŚP po raz 27. rozbrzmiała w całej Polsce, w wielu krajach świata oraz tradycyjnie także w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku. W tym roku wolontariusze zbierali datki przeznaczone dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Zbiórkę do puszek rozpoczęliśmy już w piątek 11 stycznia na terenie szkoły. Natomiast 13 stycznia, w niedzielę, uczniowie aktywnie brali udział w zbiórce na terenie całego Kurzętnika oraz w Warszawie. Kilkoro wolontariuszy kwestowało na Kurzej Górze oraz wspomagało pracą sztabu GCK w Kurzętniku, a inni przedstawiciele naszej szkoły wraz z opiekunem - Patrycją Brodzińską kwestowali z WOŚP w stolicy przed Pałacem Kultury i Nauki. Mimo deszczowej pogody wolontariusze czynnie pełnili swoja służbę. Ważnym wydarzeniem dla uczniów był udział w nagraniu telewizyjnym stacji TVN z udziałem Jurka Owsiaka. Program był transmitowany w TVN i TVN 24.W samym studiu panowała niesamowita, „gorąca” atmosfera, zachęcająca do pomocy na rzecz drugiego człowieka, do przekazywania nawet drobnych datków na WOŚP. W studiu TVN wolontariusze mieli okazję spotkać znane osoby oraz zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. Były to m.in.: Cleo, Piotr Kraśko, Przemysław Kossakowski, Jacek Fedorowicz oraz Jurka Owsiaka. Kolejny finał WOŚP na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci, niestety także w związku z tragicznymi wydarzeniami jakie miały miejsce w Gdańsku, a które nie powinny były sie wydarzyć.

 

EFS poziom polskie kolor