20190117 120558Dnia 17.01.2019 roku uczniowie naszej szkoły, członkowie Centrum Nauki Kurzetnik, gościli z pokazami doświadczeń w Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim. Doświadczenia prezentowane były w klasach II a i II b, których wychowawczyniami są Mariola Grugiel i Hanna Zielińska. Uczniowie naszej szkoły, którzy prezentowali doswiadczenia, to: z klasy II TE: Sandra Granica, Maćkiewicz Karolina, Szynaka Emilia, Ziółkowska Amanda. z klasy I a BS: Jakub Kwiatkowski. z klasy II TR: Bartosz Gołaszewski. z klasy III TuiSEO: Sebastian Wasiewski. z klasy IV TżiUG: Olga Cieszewska, Angelika Granica, Daria Januszewska, Hanna Kraińska, Ewelina Marszelewska, Magdalena Szczepańska. Dzieci bawiły się cieczą nieniutonowską, wahadlami z bombek, poduszkowcem, robiły sztuczny śnieg, obserwowały działanie podciśnienia na ugotowane jajko i kolorową wodę wciąganą pod słoik, samozapłon, kolorowy wir na mleku, zachowanie się cieczy nieniutonowskiej na głośniku i zmianę barw barwnika kapusty czerwonej w zależności od pH. Zachwycily sie startującą rakietą, pastą do zębów dla słonia, wężem Faraona, pompowały też balony za pomocą sody i octu. Dzieciakom zabawy w doświadczenia bardzo się spodobały. Dostały też od naszego CNK dyplomy uczestnictwa w pokazach – imienne dla kazdego dziecka oraz dla klas. Opiekunowie koła CNK: Dorota Brozdowska i Magdalena Kwaśniewska

 

EFS poziom polskie kolor