20190227 121410Dnia 27 lutego 2019 roku Koło Naukowe Centrum Nauki Kurzętnik gościło w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności i dokonali pokazu doświadczeń fizycznych, chemicznych i biologicznych dla młodszych kolegów z klasy IV a i IV b szkoły podstawowej w Marzęcicach. Członkowie CNK, którzy prezentowali doświadczenia i prowadzili zajęcia dla uczniów szkoły podstawowej to: Granica Angelika, Januszewska Daria, Kraińska Hanna, Marszelewska Ewelina, Otręba Martyna, Szulc Aneta, Szymon Kogut i Sebastian Wasiewski, uczniowie klasy IV TŻiUG i III TUiSEO. Nasi uczniowie pokazali szereg doświadczeń, między innymi: wąż Faraona, rakietę, samozapłon, skaczące jajko, zmiany barwy soku z czerwonej kapusty w zależności od pH, kolorowy wir, ciecz nieniutonowską – również na grającym głośniku, sztuczny śnieg, grające kieliszki, wahadła z bombek, nabijanie ugotowanych jaj w butelkę, gaśnicę, pastę dla słonia, działanie podciśnienia na wodę, pompowanie balonów za pomocą sody i octu, lampę lawę. Nasi uczniowie otrzymali podziękowanie w formie dyplomu od Pani dyrektor, a my zostawiliśmy dla klas oraz imiennie dla każdego ucznia podziękowania za udział w pokazie naszych doświadczeń. Opiekunowie Koła CNK: Dorota Brozdowska i Magdalena Kwaśniewska

EFS poziom polskie kolor