IMG 20190301 124938Dnia 1 marca 2019 w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku gościli wykładowcy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu: dr sztuk plastycznych Pani Katarzyna Rumińska i programista Pan mgr Andrzej Rutkowski. Dzięki uprzejmości naszych gości uczniowie klas III i IV TCPG oraz II TGiPC uczestniczyli w lekcji otwartej na temat projektowania i drukowania grafiki 3D. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję zapoznać się z rożnymi możliwościami tworzenia artystycznych kompozycji i wytwarzania ich w omawianej technice. Młodzież została zapoznana z zakresem sztuki użytkowej w postaci gotowych wydruków 3D. Uczniowie dowiedzieli się jakie efekty można uzyskać dzięki programowaniu i projektowaniu. Uzyskali informacje na temat interdyscyplinarności techniki, a także zaczerpnęli wiedzę z zakresu doradztwa zawodowego dla zawodów: programista, artysta-projektant 3D. Pani Rumińska przybliżyła obszar, w którym tworzy, tematykę sztuk wizualnych i kreacji świata, natomiast Pan Rutkowski przedstawił zagadnienia związane z dziedziną matematyczno- informatyczną, którą zajmuje się na co dzień. Po wykładzie uczniowie chętnie zadawali pytania, byli także zainteresowani wydrukowanymi obiektami, które były prezentowane podczas lekcji. Organizatorem lekcji była Justyna Piotrowska

 

EFS poziom polskie kolor