IMG 20190301 111257

Dnia 1 marca 2019r. po raz kolejny obchodziliśmy Narodowy dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie naszej szkoły, aby oddać hołd żołnierzom niezłomnym wybrali się  z opiekunem Patrycją Brodzińską do Lidzbarka na spotkanie z Marianem Krakowskim, znającym osobiście Stanisława Ballę ,ps. " Sowa".  Młodzież poznała  biografię Balli, urozmaiconą ciekawymi historiami  związanymi  z niezłomnym.  Uczniowie uczcili   pamięć bohaterów  Stanisława Balli oraz Franciszka Wypycha, zapalając znicze. Ponadto mieli także okazję spotkać się  z komendantką Hufca ZHP HM. Danielą Gawińską, która  opowiedziała uczniom  historię Lidzbarka oraz  przybliżyła  los lokalnych żołnierzy wyklętych. Podczas wyjazdu zwiedzili Lidzbark oraz Muzeum Etnograficzne w Jeleniu.Wieczorem uczniowie wzięli udział  w prelekcji i  obejrzeli film,pt."Żelazny-legenda wileńskiej partyzantki". Podczas spotkania tematykę Niezłomnych podjęły  także córka por. Stanisława Balli ps."Sowa"  Eryka Balla- Zając oraz Ewa Rzeszutko. Konferencję  zorganizowało  Stowarzyszenie Reduta Tradycji i Historii Ziemi Lubawskiej. Natomiast w niedzielę 3 marca 2019r. sportowa grupa uczniów oddała hołd niezłomnym, poprzez udział w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych- Tropem Wilczym.

 

EFS poziom polskie kolor