56496293 2382753255108630 858974703077818368 oW dniu 4 kwietnia odbył się III Powiatowy Konkurs „Żywienie a zdrowie człowieka” o tematyce: „Produkty mięsne i ich prozdrowotny wpływ na zdrowie człowieka”. Wzięło w nim udział sześć szkół powiatu nowomiejskiego. Otwarcia konkursu dokonał dyrektor Mirosław Wodara, przywitał uczestników mięsnych zmagań i ich opiekunów oraz przybyłych gości w osobie Kazimierza Wiśniewskiego, przewodniczącego Rady Powiatu (także sponsora nagród) i Ewy Pielak, dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. Następnie uczennica naszej szkoły Monika Sadowska przedstawiła założenia tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia, którego tematyka to: "Uniwersalny zasięg/ dostęp do opieki zdrowotnej". Konkurs składał się z części teoretycznej, w której uczniowie rozwiązali test dotyczący produktów mięsnych i ich wartości odżywczych oraz części praktycznej, w której sporządzali zdrowego hamburgera.

 

Oto zwycięzcy III Powiatowego Konkursu "Żywienie a zdrowie człowieka":
I miejsce – Julia Połomska - Szkoła Podstawowa (Gimnazjum) w Marzęcicach
II miejsce – Magdalena Różyńska – Zespół Szkół Zawodowych (Technikum) w Kurzętniku
III miejsce – Patryk Gruźlewski – Szkoła Podstawowa w Kurzętniku.

Ponadto przyznano trzy wyróżnienia:
1. Natalia Brzezińska - Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku
2. Alicja Szramowska - Szkoła Podstawowa (Gimnazjum) w Marzęcicach
3. Zuzanna Nowińska – Szkoła Podstawowa w Kurzętniku

Nagrody otrzymał także dwuosobowy zespół za wykonanie najlepszego hamburgera – ocenianego w kategoriach: degustacja, serwis i omówienie wartości odżywczych potrawy. Są to uczniowie Szkoły Podstawowej w Radomnie:
1. Dorota Zabłotna
2. Andżelika Mroczyńska

Cieszymy się, że mogliśmy zwycięzców konkursu oraz wszystkich uczestników nagrodzić wspanialymi nagrodami, a to nie byłoby możliwe, gdyby nie nasi sponsorzy:
1. Starosta Powiatu Nowomiejskiego
    Pan Andrzej Ochlak
2. Agromex Krystochowicz Sp. J.
    Pan Roman Krystochowicz
3. Centrala. Działalność Handlowo - Usługowa
    Pan Kazimierz Wiśniewski
4. Expom S.A.
   Pan Rafał Domżalski
5. Wójt Gminy Kurzętnik
    Pan Wojciech Dereszewski
6. Komputronik
    Pan Andrzej Zieliński
7. Lokalna Grupa Działania Ziemia Lubawska
    Pani Agnieszka Stajszczak
8. Firma Handlowo - Usługowa "Enigma"
   Pan Arkadiusz Trzciński

którym z całego serca dziękujemy. Dziękujemy także klasom Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Pani Hannie Trzcińskiej za przygotowanie poczęstunku dla uczestników konkursu.

Organizatorzy: Dorota Brozdowska, Magdalena Kluga – Maron i Magdalena Kwaśniewska.

Fotogaleria

 

EFS poziom polskie kolor