IMG 20190929 WA0004W piątek 27.09 na zmodernizowanym miejskim stadionie odbyła się Wojewódzka Inauguracja Szkolnego Roku Sportowego 2019/2020. Od niedawna obiekt w Nowym Mieście jest wymarzonym miejscem do organizacji imprez lekkoatletycznych. Był to niewątpliwie powód zorganizowania właśnie tu, regionalnej imprezy lekkoatletycznej, w której wzięło udział kilkaset osób z całego województwa warmińsko-mazurskiego. Przy licznej publiczności, którą stanowili uczniowie nowomiejskich szkół, odbyła się część oficjalna. Uczestniczyło w niej wielu zacnych gości reprezentujących środowiska: sportowe, regionalne i samorządu lokalnego ze Starostą Nowomiejskim p. Andrzejem Ochlakiem na czele . Miłym akcentem było uhonorowanie medalami „ Za zasługi dla sportu szkolnego”osób wspierających sport. Medal został wybity z okazji 65- lecia istnienia Warmińsko – Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Olsztynie. Wśród jedenastu wyróżnionych osób, które odebrały medal, była dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku, Pani Katarzyna Trzaskalska.

Jednak najbardziej wyczekiwanym momentem, było rozpoczęcie wojewódzkiego mitingu lekkoatletycznego, w którym startowała nasza ekipa . Obsługę sędziowską zapewnili młodzieżowi sędziowie sportowi z kl. II TE i II TC i PG ZSZ w Kurzętniku. Mimo różnych godzin startowych / od 11.45 do 15.45/ wszyscy byli bardzo zmobilizowani aby uzyskać jak najlepsze wyniki wśród rywalizujących ze sobą średnich szkół m.in. z Pasłęka, Bielic, Nowego Miasta, Kurzętnika. I nikt nie zawiódł w sportowej rywalizacji. Gratulujemy wszystkim startującym zawodnikom ich medali. Szczególnie jesteśmy bardzo dumni z naszej ekipy, która zdobyła wiele medali. Po tak udanym starcie , z wielką nadzieją i optymizmem liczymy na następne zawody. Zawodnikami i młodzieżowymi sędziami sportu, opiekowały się nauczycielki wychowania fizycznego: Marlena Rymer i Anita Trela. A oto zdobyte medale z poszczególnych dyscyplin.

Dziewczęta:
200 m – A. Kozłowska I a BS gim – SREBRNY;
400 m – K. Kornacka I TGiPC gim– ZŁOTY, O. Ulińska I TI/TR sp – SREBRNY;
skok w dal – A. Kozłowska - SREBRNY, N. Waliszewska – BRĄZOWY;
pchnięcie kulą – P.Groszewska II a BS – BRĄZOWY;
sztafeta szwedzka/ 100m,200m,300m, 400m/ - A. Kozłowska , P.Groszewska, K. Kornacka ,O. Ulińska -ZŁOTY;

Chłopcy:
200 m – J.Domżalski – IV TI/TR - BRĄZOWY
400 m – W. Skronik –I a sp – ZŁOTY, R. Kalisz I TE/TH gim – SREBRNY;
skok w dal – J. Łukaszewski IV TI/TR – SREBRNY, J. Domżalski – IV TI/TR – BRĄZOWY;
pchnięcie kulą – K. Rochewicz I TU gim – SREBRNY;
sztafeta szwedzka/ 100m,200m,300m,400m/ - Szymon Świniarski, B II TG i PC, .Sobczak B.I TE/TU sp.,
J. Domżalski, R. Kalisz - SREBRNY.

Tekst. Marlena Rymer
Foto: Anita Trela

 

 

EFS poziom polskie kolor