1W bieżącym roku szkolnym był organizowany jubileuszowy - XX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Człowiek w ruchu”. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej różne zachowania człowieka we wszelkich formach aktywności. W interpretacji graficznej tego ogólnego tematu sprawdzili się z sukcesem uczniowie klas graficznych z naszej szkoły. Na konkurs wpłynęło 425 prac z 77 placówek oświatowych i kulturalnych z całej Polski. Prace były oceniane przez jury składające się z artystów plastyków - byli nimi: Magdalena Możdżeń, Benedykt Możdżeń i Wanda Ugarenko.Prace uczniów naszej szkoły zostały nagrodzone w trzech kategoriach wiekowych:
---------------------------
- w kategorii wiekowej: 18 lat – Wojciech Kamiński został laureatem III miejsca (opiekun artystyczny: Magdalena Kędziorska)
- w kategorii wiekowej: 17 lat – Zofia Florkiewicz oraz Zuzanna Marchlewska uzyskały wyróżnienie (opiekun artystyczny: Magdalena Kędziorska)
- w kategorii wiekowej: 16 lat – Julia Skocka uzyskała wyróżnienie (opiekun artystyczny: Magdalena Kędziorska)

Serdecznie gratulujemy osiągniętego sukcesu. Jest on dla nas szczególnie cenny, bo został osiągnięty przez uczniów klasy pierwszej i drugiej Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej. Cieszymy się z wysokiego poziomu artystycznego prac naszych uczniów na arenie ogólnopolskiej. Prace uczniów nagrodzonych i wyróżnionych można oglądać w galerii pokonkursowej:

W poniższej galerii przedstawiamy wybrane prace uczniów naszej szkoły, które ukazują wielką różnorodność interpretacji graficznej tematu konkursowego. Prace były wykonywane w technice grafiki komputerowej z wyłącznym wykorzystaniem narzędzi rysowniczych i malarskich.

Tekst: Leszek Kędziorski