1Uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w naszej szkole realizują projekt "Akademia Wieprzowiny". Jest to cykl filmów instruktażowych, na temat możliwości wykorzystania wieprzowiny w zawodzie kucharza. Misją jest pogłębianie wiedzy konsumentów na temat korzyści wynikających z diety, która uwzględnia spożywanie wieprzowiny z rodzimej produkcji. Warsztaty prowadzone są przez - Łukasza Konika, znanego widzom TV między innymi z programów ‘’Pytanie na Śniadanie’’ oraz ‘’MasterChef Junior’’. W trakcie projektu poruszane zostają nie tylko kwestie samego sposobu gotowania, ale również omawiane są części wieprzowiny i ich charakterystyka. Otrzymaliśmy pomoc dydaktyczną - 9 płyt DVD do wykorzystania przez nauczycieli w trakcie zajęć.


Zapraszamy do Strefy Gastronomicznej na naszej stronie, gdzie w zakładce "Akademia Wieprzowiny" co tydzień publikowane będą nowe filmy z przepisami na dania z wieprzowiny !


#akademiawieprzowiny #polskawieprzowina #wieprzowina #warsztatyonline

*Działania sfinansowano z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego

2