1Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Poznaniu zaprosił w tym roku uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie na Plakat. Hasło tegorocznej edycji to „Moja przestrzeń”. Uczniowie starali się ująć temat w różnorodny, a przy tym głęboki sposób, bowiem przestrzeń mieści w sobie wiele definicji. Jak zauważyli organizatorzy konkursu: Może to być miasto, najbliższa okolica, obszar objęty jakimiś granicami lub bez nich. Przestrzeń może istnieć lub nie. Możemy ją widzieć lub doświadczać innymi zmysłami. Mówi się też o przestrzeni słowa, własnych poglądów…

-----------------------
Uczniowie w formie plakatu starali się zatem przedstawić, co może mieścić się w przestrzeni, jak ona wygląda, jak można się w niej czuć. Nasi graficy bardzo ciekawie zaprezentowali własną perspektywę patrzenia na przestrzeń. Starali się w swoich pracach przedstawić własne definicje i spojrzenie.

Jury w składzie: Przemysław Szydłowski, Kinga Offert, Natalia Łuczak, po wnikliwej obserwacji i ocenie prac w kategorii „uczniowie w wieku 14-15-16 lat” postanowiło nagrodzić i wyróżnić spośród uczniów naszej szkoły następujące osoby:
III miejsce: Amelia Topolewska – 1 TGiPC Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku
wyróżnienie: Natalia Barbarska – 3 TGiPC Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku

Jury w tym samym składzie oceniło także prace w kategorii „uczniowie w wieku 17-18-19 lat” i postanowiło nagrodzić i wyróżnić spośród uczniów naszej szkoły kolejne osoby:
I miejsce: Maciej Rogowski - 3 TGiPC Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku
wyróżnienie: Julia Baranek - 3 TGiPC Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku
wyróżnienie: Alicja Kaczerzewska - 3 TGiPC Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku

Ze strony koordynatorów i opiekunów konkursu w naszej szkole, jako wykładowcy chcemy bardzo dobitnie podkreślić fakt, iż zadanie było tym bardziej utrudnione, iż kontakt z młodzieżą był głównie on-line, ze względów obostrzeń pandemicznych. Ponadto napawa nas ogromną dumą fakt, iż najmłodsze pokolenie grafików (klasa 1 TGiPC) bardzo chętnie zaangażowało się w ten projekt i … już odniosło swój pierwszy sukces na arenie ogólnopolskiej! Wraz z ogłoszeniem wyników Młodzieżowy Dom Kultury w Poznaniu przygotował publikację konkursową ze wszystkimi nadesłanymi plakatami. Link do publikacji poniżej – zachęcamy do obejrzenia!


Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za zgłoszenia i gratulujemy laureatom!
Magdalena i Leszek Kędziorscy