VfW dniu 6 kwietnia 2022 roku w naszej szkole odbył się V Powiatowy Konkurs „Żywienie a zdrowie człowieka” o tematyce: „Dieta geniusza – czyli co jeść, by się dobrze uczyć”. Honorowy patronat Konkursu objął - jak co roku - Starosta Nowomiejski, Pan Andrzej Ochlak. W Konkursie Powiatowym wzięło udział pięć szkół powiatu nowomiejskiego oraz szkoła z Lidzbarka, po wcześniejszym przeprowadzeniu w szkołach eliminacji szkolnych. Otwarcia konkursu dokonała Pani Dyrektor Katarzyna Trzaskalska, przywitała uczestników żywieniowych zmagań oraz ich opiekunów. Następnie głos zabrały Pani Kornelia Jaroszewska - Sobczak z Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego oraz Pani Ewa Pielak, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Mieście Lubawskim.
----------------------------
Uczennica naszej szkoły Karolina Maron przedstawiła założenia Światowego Dnia Zdrowia 2022 obchodzonego dnia 7 kwietnia każdego roku, natomiast Pani Joanna Rumińska, pracownik oddziału nadzoru z nowomiejskiego Sanepidu pokazała spoty i omówiła zagadnienia tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia.
Tematyką Światowego Dnia Zdrowia 2022 jest: „Nasza planeta, nasze zdrowie”.

Do etapu powiatowego Konkursu przystąpili uczniowie ze szkół podstawowych z Tereszewa, Brzozia Lubawskiego, Lidzbarka, Nowego Miasta Lubawskiego (SP Nr 1), Kurzętnika (SP im. Wł. Jagiełły) oraz uczniowie technikum Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku. Konkurs składał się z części teoretycznej, w której uczniowie rozwiązali test dotyczący produktów spożywczych i zawartych w nich składników odżywczych o wyjątkowych właściwościach prozdrowotnych dla prawidłowego funkcjonowania mózgu, dobrej koncentracji i sprawnego zapamiętywania. W części praktycznej sporządzali zdrowe batoniki musli, bez cukru, z orzechów, nasion, suszonych owoców, banana, jaja, miodu, otrąb i płatków owsianych. Batoniki oceniane były w kategoriach: degustacja, serwis i omówienie wartości odżywczych składników potrawy.

Oto zwycięzcy IV Powiatowego Konkursu "Żywienie a zdrowie człowieka":
I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Szarych Szeregów w Lidzbarku:
Emilia Lautenbach
II miejsce – Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku, klasa 3 TŻiUG po gimnazjum
Martyna Wójciak
III miejsce - Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku, klasa 3 TŻiUG po szkole podstawowej
Natalia Wiśniewska

Wyróżnienia:
1. Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim
Olga Szpanowska
oraz z tą samą punktacją:
Zuzanna Grześkiewicz
2. Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie
Oliwia Tomaszewska

Cieszymy się, że mogliśmy zwycięzców konkursu oraz wszystkich uczestników nagrodzić wspaniałymi nagrodami, a to nie byłoby możliwe, gdyby nie nasi sponsorzy:
1. Starosta Powiatu Nowomiejskiego
Pan Andrzej Ochlak
2. Przewodniczący Rady Powiatu
Pan Kazimierz Wiśniewski
3. Spółka Expom S.A.
Pan Rafał Domżalski
4. Agromex Krystochowicz Sp. J.
Pan Roman Krystochowicz
którym z całego serca dziękujemy.

Dziękujemy także klasie 3 Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych sp za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla gości, opiekunów i uczestników oraz klasie 1 TŻiUG za pomoc w organizacji i przebiegu konkursu. Dziękujemy Pani Justynie Piotrowskiej za wykonanie plakatów, zaproszeń oraz dyplomów. Organizatorzy: Dorota Brozdowska, Magdalena Kwaśniewska, Magdalena Kluga – Maron, Joanna Luftmann i Małgorzata Hincman - Mróz.