279690537 5445378332179425 6764396540255516050 nGorące pozdrowienia z Hamburga przesyłają uczestniczki programu "Zawodowiec-Europejczyk" programu POWER wraz z opiekunkami: panią Moniką Bukowską oraz panią Magdaleną Klugą-Maron. Dziś rozpoczynamy naszą przygodę w Hamburgu. W sobotę zwiedziłyśmy miasto znane z niemieckiej baśni- Bremen. W poniedziałek wzięłyśmy udział w lekcji języka angielskiego oraz w zajęciach teoretycznych dotyczących żywienia, które również zostały poprowadzone w języku angielskim. Od wtorku nasze uczennice królowały w kuchni. Najpierw przygotowałyśmy zestaw niemieckich potraw pod okiem pani Müller oraz pana Ebermanna- właściciela pobliskiego hotelu i restauracji.
---------------------------
W środę nadszedł czas na polski obiad, na który zaproszono dyrektora szkoły, nauczycieli i młodszych kolegów. Na stole królowały pierogi, bigos, kopytka, szparagi, zupa pomidorowa oraz klopsiki w sosie koperkowym. Na deser uczennice zaserwowały racuchy oraz mazurka. W czwartek wzięłyśmy udział w zajęciach kreatywnych, podczas których własnoręcznie malowałyśmy kubki i przygotowywałyśmy mydełka. Jakie przygody czekają na nas w Hamburgu? Zobaczymy 🙂 Na pewno Wam o tym opowiemy🙂

Fotogaleria