285944910 5508245875892670 3672743108500759825 nDnia 31.05.2022 w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku odbył się V Powiatowy Konkurs Savoir Vivre, którego tematem przewodnim była „Etykieta przy stole”. Konkurs ten jak co roku objęty został patronatem Starosty Powiatu Nowomiejskiego.Do udziału w konkursie zgłosiło się pięć drużyn. Po uroczystym powitaniu przybyłych gości, konkurs otworzył Wicestarosta nowomiejski Pan Jerzy Czapliński oraz Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku Pani Katarzyna Trzaskalska. Z wielkim entuzjazmem drużyny przystąpiły do konkurencji konkursowych, podczas których uczestnicy rozwiązywali test, zaprezentowali swój stół urodzinowy, rozpoznawali prawidłowe ułożenie sztućców na talerzu, komponowali Menu, składali serwetkę, rozpoznawali naczynia i wykonywali wiele innych atrakcyjnych zmagań. Poziom wiedzy i umiejętności był bardzo wyrównany.

Jury w składzie: Pani Kornelia Jaroszewska- Sobczak, Pani Monika Rybicka, Pani Małgorzata Prądzińska oraz Pani Magdalena Kwaśniewska przyznało:
I miejsce: drużynie ze Szkoły Podstawowej w Bratianie
II miejsce: Liceum C.K. Norwida z Nowego Miasta Lubawskiego
III miejsce: Zespołowi Szkół Zawodowych w Kurzętniku

Dziękujemy za udział Zespołowi Szkół im. Władysława Jegiełły w Kurzętniku oraz Szkole Podstawowej w Gwiździnach.

Dzięki hojności sponsorów: Starostwa Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim, firmie Irwega Wiesław Gostkowski, firmie Eko-Pasz Tomasz Rudnik oraz Pizzerii 105 Tomasz Kasprowicz, drużyny otrzymały atrakcyjne nagrody oraz przepyszny poczęstunek w postaci pizzy. Słodkimi wypiekami oraz obsługą zajęły się uczennice z 2 i 3 klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych naszej szkoły.

Podziękowania należą się również Pani Annie Szramowskiej oraz Grupie Teatralnej FANTAZAJA za przygotowanie scenki pt. „W restauracji”. 

Koordynatorkami konkursu były: Pani Elżbieta Grzywacz i Katarzyna Dobrzyńska – pedagodzy szkolni.

Fotogaleria