305064765 5770832889633966 7373953199735178362 nDnia 2.09.2022 roku w naszej szkole odbyła się Akcji Narodowego Czytania która zapoczątkowana została w 2012 roku. Wtedy podczas 1 edycji czytano Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Podczas tegorocznej, jedenastej odsłony Narodowego Czytania spotkaliśmy się, aby wspólnie zagłębić się w utworach tego samego wielkiego polskiego wieszcza. Tym razem był to zbiór poezji „Ballady i romanse” które zostały wydane dwieście lat temu w Wilnie. Młodzieńcze, a jednocześnie bardzo dojrzałe wiersze Mickiewicza okazały się przełomowe i dzisiaj trudno wyobrazić sobie bez nich dalsze dzieje naszej literatury. Romantyczność, Świtezianka, Powrót taty, Pani Twardowska i inne niezapomniane utwory tego cyklu które dzisiaj usłyszymy od dziesiątków lat łączą pokolenia Polaków. Zachwycają wyjątkową aurą, niezrównanymi opisami natury i mądrą prawdą, że świat musi być sprawiedliwy, dobro nagrodzone, a zło ukarane. Niezwykła wrażliwość, wspaniałe wyczucie języka i wyobraźnia genialnego poety sprawiły, że Ballady i romanse są esencją polskiego romantyzmu. Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do akcji i już dziś zapraszamy za rok na kolejną odsłonę Akcji Narodowego Czytania.


Fotogaleria