314187039 511309581039871 525024716372041197 nW miesiącu październiku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej, pt.: BohaterON – włącz historię! Celem kampanii jest upamiętnienie uczestników Powstania Warszawskiego oraz propagowanie postaw patriotycznych. Podczas lekcji historii uczniowie poznali historię wydarzeń, jakie nastąpiły 1 sierpnia 1944 roku o godzinie „W” we Warszawie. W trakcie zajęć zapoznali się z biogramami powstańców warszawskich oraz trudem, jaki został przez nich podjęty podczas nierównej walki z niemieckim okupantem, a także ciężkimi warunkami oraz niebezpieczeństwem na jakie byli narażeni wszyscy uczestnicy powstania.

Uczniowie w celu upamiętnienia walczących powstańców wykonali kartki z życzeniami i podziękowaniami za oddanie i walkę dla polskiej sprawy.

W tegorocznej edycji uczniowie wysyłali życzenia dla Bohaterów drogą on-line poprzez stronę www.dumnizpowstancow.pl.


Fotogaleria