dsc 0936Dnia 14 grudnia 2022 roku w sali Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim odbyło się podsumowanie konkursu pt. „Ślimak - symbol Sieci Miast Cittaslow”. Organizatorem konkursu był Urząd Miejski w Nowym Mieście Lubawskim. Celem konkursu było stworzenie prac plastycznych, graficznych, technicznych lub gadżetów promocyjnych, które mogłyby być wykorzystane przy działaniach związanych z promowaniem Nowego Miasta Lubawskiego jako miasta będącego w Sieci Miast Cittaslow. Konkurs miał charakter otwarty, zatem wielu spośród uczniów naszej szkoły, a konkretnie z kierunku Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej spróbowało w nim swoich sił. Powołana przez Burmistrza komisja w składzie: Jerzy Grządzielewski, Kinga Orzoł, Marzenna Klimek, Alicja Kurnikowska, Maja Kemska dokonała oceny 51 prac, które wpłynęły do urzędu w ramach ogłoszonego konkursu.

Komisja oceniała pracę wg następujących kryteriów:
1. samodzielność, 2. pomysłowość 3. zgodność z tematem.

W Kategorii nr 1 – rysunek lub grafika w klasach ponadpodstawowych Komisja powołana przez burmistrza przyznała:
- 1 miejsce (2 TGiPC) - Wiktoria Gargula

W kategorii nr 2 – technika graficzna w tej samej kategorii w klasach ponadpodstawowych wyróżnienie otrzymały:

Natalia Barbarska (4TGiPC sp) i Magdalena Nitka (2 TGiPC)
1miejsce - Julia Mederska (4TGiPC sp)

W kategorii nr 4 gadżety reklamowe – klasy ponadpodstawowe wyróżnienie przyznano :
Julii Szmeichel (4TGiPC sp) i Natalii Szczepańskiej (4TGiPC sp)
a zwycięzcą tej kategorii został Maciej Rogowski (4TGiPC sp)

Dziękujemy również pozostałym uczestnikom konkursu z naszej szkoły, a byli to: Agnieszka Osiecka, Magdalena Fabińska, Wiktoria Trzaskawka, Kacper Różański, Dawid Ziółkowski, Emilia Rolka, Patryk Gozdowski, Jakub Wolski, Patrycja Bartnicka, Dawid Cegielski, Weronika Kamińska, Klaudia Piotrowicz, Agata Kamińska, Julia Skocka, Patrycja Wolska, Andrzej Tułodziecki, Julia Szmeichel, Amelia Topolewska, Julia Baranek, Oskar Florkowski, Alicja Kaczerzewska, Maciej Rogowski, Andrzej Tułodziecki, Szymon Krupski.

Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i niezawodność. Jak zawsze mogliśmy na Was liczyć! Szczere gratulacje dla naszych dziewcząt, którym udało się zająć tak wysokie noty w konkursie! Jesteśmy przekonani, że to dopiero początek Waszych sukcesów graficznych.

Podziękowania należą się także sponsorom, dzięki którym zwycięzcy i wyróżnieni zostali obdarowani pięknymi nagrodami a wszyscy uczestnicy upominkami.

Sponsorami konkursu byli:
Państwo Alina i Jan Szynaka Grupa Meblowa Szynaka,
Pan Antoni Jan Gawiński – Producenta Podłóg Drewnianych JAWOR-PARKIET,
Pan Arkadiusz Brzezicki – Firma Artex – Producent Mebli Tapicerowanych
oraz Fabryka Mebli Szynaka.

Pan Burmistrz Józef Blank wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Panem Andrzejem Nadolskim wręczyli także nagrody specjalne w postaci voucherów na odbiór mebli z Fabryki Mebli Szynaka. Nagrody zostały przyznane uczestnikom konkursu, którzy uzyskali najwięcej punktów podczas przeprowadzonej komisji. Także i nasza uczennica została uhonorowana tym wyróżnieniem – Julio, gratulujemy!

Koordynatorem, opiekunem artystycznym oraz łącznikiem z organizatorami konkursu była Pani Magdalena Kędziorska; pozostali opiekunowie artystyczni to: Pani Justyna Piotrowska, Pan Leszek Kędziorski oraz Pan Remigiusz Wysocki.

Wszystkim wykładowcom bardzo dziękuję za zaangażowanie, opiekę nad uczniami i wszelką pomoc.

Tekst i zdjęcia: Magdalena Kędziorska, Jerzy Grządzielewski

galeria zdjęć dostępna również na: