Natalia Kroplewska zamoscIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Dziedzictwo UNESCO – Zamość od zmierzchu do świtu” zorganizowany został przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu. Honorowy Patronat nad tym przedsięwzięciem objęli: Lubelski Kurator Oświaty – Pani Teresa Misiuk, Prezydent Miasta Zamość – Pan Andrzej Wnuk oraz Starosta Zamojski – Pan Stanisław Grześko. Na Konkurs wpłynęły 783 prace z 88 placówek z całego kraju, w tym także i z naszej szkoły – kierunek Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej (TGiPC)
Dnia 1 grudnia 2022 r., komisja w składzie:
Pani Barbara Szeptuch – artysta plastyk, nauczyciel Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu – przewodnicząca jury; Pan Dariusz Łukasik – artysta malarz, instruktor plastyki w Zamojskim Domu Kultury – członek jury; Pani Ewa Balicka – zastępca dyrektora Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Powiatu (Starostwo Powiatowe) – członek jury; postanowiła przyznać nagrody, wyróżnienia oraz kwalifikacje do wystawy.

W kategorii III – uczniowie szkół ponadpodstawowych:
Wyróżnienie przypadło Natalii Kroplewskiej z klasy 1TGiPC Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku zaś do wystawy zakwalifikowła się praca Patrycji Bartnickiej z klasy 2 TGiPC.

Jury konkursu potwierdziło wysoki poziom artystyczny prac, zwróciło uwagę na różnorodność pomysłów oraz wysoką jakość realizacji. Opiekunem artystycznym naszych uczniów była p. Magdalena Anna Kędziorska.

Podsumowanie konkursu i otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się 14 grudnia 2022 roku w Galerii Sztuki Dziecka MDK „Na Kamiennej” w Zamościu. Wszystkim naszym uczniom biorącym udział w Konkursie składam serdeczne podziękowanie za włożony trud w wykonywane prace – nad wieloma z nich pracowaliście wiele godzin. Dziękuję za chęci i każdą formę zaangażowania. Jesteście niezawodni! DZIEKUJĘ!

Natalii i Patrycji należą się szczególne wyrazy uznania – to dopiero początek Waszej przygody z grafiką komputerową, a już tak wspaniały sukces – GRATULUJEMY!

tekst: Magdalena Kędziorska