IMG20231020130850Na korytarzu, przy sali 306, można podziwiać wystawy prac uczennic naszej szkoły – Igi Szram z 3 kl. BS oraz Magdaleny Nitki z kl. 3TGiPC. Prace Igi powstały jako rysunki wykonane długopisem, a inspiracją dla niej stała się głównie obserwowana natura. W swych projektach Iga nawiązuje także do ogólnie spotykanej symboliki. Znajdziemy tu różę – symbol miłości, piękna, doskonałości, ale też próżności; kota - symbolizuje on m. in. słońce, księżyc, ciemność, pochlebstwo, egoizm, dumę, melancholię, nerwowość, wrażliwość, powściągliwość, wygodę, luksus, domatorstwo, staranność, czystość, wdzięk, delikatność, długowieczność itd.
----------------------------
W starożytnym Egipcie kot był zwierzęciem świętym oraz atrybutem bogini Bast (wyobrażanej jako kot lub z głową kota) i symbolizował płodność, radość, szczęście. Te i inne symbole możemy odkryć, oglądając pierwszą (lecz mamy nadzieję, nie ostatnią) w naszej szkole wystawę Igi.

Z kolei prace Magdaleny Nitki to zdjęcia, które należą do rodzaju fotografii krajobrazowej oraz ulicznej. Fotografia to wyjątkowe medium przekazu postrzegania obserwowanego świata. Pozwala ona na ukazanie go z różnych perspektyw, zatrzymując w kadrze to, co na co dzień może umykać ludzkiemu oku. Madzia, podczas swych wypraw i wypadów rowerowych, stara się być bacznym obserwatorem rzeczywistości. Serdecznie zapraszamy do oglądania tych ciekawych wystaw, a dziewczętom gratulujemy talentu, spostrzegawczości i wrażliwości na otaczające je piękno.

tekst: mgr Magdalena Kędziorska