386433557 3678139245777475 3369144062614397086 nZmierzenie się z Kopernikiem okazało się nie lada wyzwaniem dla młodzieży naszej szkoły. Sama postać polskiego astronoma i jego biografii jest mniej lub bardziej znana, jednakże wiadomości z zakresu przedmiotów matematyczno - przyrodniczych, humanistycznych i wiedzy użytecznej są tym większe im wyższy poziom edukacyjny. Tak w skrócie można podsumować potyczki międzyklasowe i międzyprzedmiotowe , które towarzyszyły szkolnemu konkursowi przygotowanemu przez nauczycielki geografii, biologii, fizyki i chemii o nazwie „Zmierz się Kopernikiem i nie tylko” . Konkurs o którym mowa, odbył się w miniony wtorek -7 listopada na dwóch godzinach lekcyjnych.

--------------------
Jego głównym celem było: uhonorowanie osoby Mikołaja Kopernika w uchwalonym przez sejm (rok 2023) - Roku Kopernikowskim , zachęcenie uczniów do działań w związku z obchodami Światowego Dnia Astronomii, który przypada w drugiej połowie października oraz poszerzanie wśród młodzieży wiedzy astronomicznej i z przedmiotów przyrodniczych.

W konkursie wzięło udział 11 dwuosobowych drużyn z klas od 1 do 5 technikum. Rywalizujące zespoły musiały wykazać się nie tylko skupieniem w trakcie oglądania filmu wprowadzającego do konkursu, ale także dobrą dedukcją podczas rozwiązywanego testu , jak i zaufaniem do swojego partnera z drużyny kiedy nastąpił etap Quizu na zasadzie teleturnieju 1 z 10. Karton z pulą ponad 300 pytań głównie z zakresu przedmiotów przyrodniczych, ale i innych nauczanych w szkole, był wielką niewiadomą dla wszystkich uczestników. Losowane przez prowadzącą pytania okazały się dla odpowiadających jednocześnie treningiem pamięci , uważnego słuchania i logicznego myślenia.

Stopień trudności rundy Quizowej pozwolił wyłonić zwycięzców. Najlepszymi okazała się drużyna z klasy 4 TR/TŻiUG- Roksana Czeszejko-Sochacka oraz Kamil Zagórski, drugie miejsce uzyskali Filip Florenc i Wiktor Kroplewski z klasy 4 TI, na trzeciej pozycji uplasowali się przedstawiciel 5 TGiPC - Oskar Florkowski i Julia Mederska.
Wygranym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego zgłębiania tajników wiedzy , a Radzie Rodziców bardzo dziękujemy za ufundowanie nagród rzeczowych.

Obserwatorom naszego przedsięwzięcia dziękujemy za miłe słowa na temat konkursu. Każde opinie są konstruktywne, a te najlepsze dają jeszcze więcej motywacji do działania. Zapalają pomysły na inne konkursy. Dziękujemy!