399037717 748501400654020 7571723100681358833 nListopad jest miesiącem szczególnie ważnym dla historii Polski. Przeszło sto lat temu w 1918 roku, dzięki wysiłkom wielu osób udało się odzyskać niepodległą Polskę. Wśród czołowych postaci działających dla polskiej sprawy wymienia się: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa oraz Wojciecha Korfantego, których określa się mianem „ojców niepodległości”. Pamiętać należy również o mniej znanych czy też bezimiennych bohaterach, którzy przez 123 lata walczyli o wolność oraz przekazywali następnym pokoleniom historie i tradycje narodowe podtrzymując tym samym pamięć o Polsce.

Pomimo, że minął już przeszło wiek, pamięć o tym wydarzeniu wciąż pozostaje żywa w świadomości naszego narodu, o czym świadczy udział w obchodach święta 11 listopada oraz udział w akcji poprzedzającej to święto: „Szkoła do hymnu”.

Nasza społeczność szkolna również przyłączyła się aktywnie do upamiętnienia tego niezwykłego święta. Uczniowie klas 1 TR/TUiSEO, 1 TGiPC, 1 TŻiUG, 1 TE/TH oraz 3 TGiPC/TUiSEO wraz z wychowawcami przygotowali akademię, którą zaprezentowali społeczności szkolnej.

Natomiast o godzinie 11.11 wspólnie z pracownikami szkoły odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, przyłączając się w ten sposób do akcji „Szkoła do hymnu”.

Fotogaleria