403731695 753063596864467 6812632634322199117 nDnia 18 listopada 2023 roku w Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa. Pamiętać też należy, że krew jest najcenniejszym i niezastąpionym darem, jaki można przekazać drugiemu człowiekowi. W tak uroczystym dniu zostały przedstawione kluby HDK jakie funkcjonują: klub przy oddziale rejonowym PCK zrzeszonych jest 30 krwiodawców, klub HDK przy komendzie powiatowej straży pożarnej zrzeszający 45 członków oraz kluby przy Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku, zrzeszający 10 młodych krwiodawców, jak również przy Zespole Szkół im. CK Norwida liczy 10 członków.

W trackie uroczystości podniosłym momentem było uhonorowanie medalami i odznaczeniami zasłużonych krwiodawców. Wśród nagrodzonych krwiodawców byli uczniowie naszej szkoły: Błażej Sobczak i Oliwia Łakoma. Nagrodzona została medalem 65-lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża p. Małgorzata Hincman-Mróz za bezinteresowne wspieranie działań w ramach rozwoju honorowego krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.
W trakcie akademii wiersz zaprezentowali Maja Dudalska i Błażej Sobczak.

Po oficjalnej części zaproszono gości na przepyszny obiad, kawę i ciasto, który został podany przez uczniów naszej szkoły: Patrycję Szmeichel, Annę Żądłowska, Amelię Trzcińska i Martynę Raszkowska.

Serdecznie dziękujemy

Fotogaleria