IMG 20231204 132544 resized 20231204 014403925Chcieliśmy zaprosić wszystkich tych, którzy jeszcze nie oglądali wystaw znajdujących się na ścianach korytarza pod salą 306, do obejrzenia niesamowitych prac uczennic z klasy 2 TGiPC/TI (grupa TGiPC) - Angeliny i Valerii Kucheruk. Znany jest nam bardzo wysoki poziom artystyczny prac dziewczyn, gdyż miały one już kiedyś wspólnie zorganizowaną wystawę. Tym razem siostry mają dwie odrębne wystawy niezależne, choć usytuowane obok siebie. Niesamowity świat zwierząt, postaci fantasy po raz kolejny zdobi mury naszej szkoły. Dziewczyny znakomicie operują barwą i światłocieniem, przepięknie konstruują kompozycje i budują perspektywę. Dbałość o detale i szczegóły jest wręcz powalająca!
-----------------------------
Zarówno Angelina jak i Valeria mają już znaczne grono wielbicieli ich talentu wśród naszej społeczności szkolnej. Miałam przyjemność przeprowadzić krótki wywiad z dziewczynami, w którym to najbardziej zainteresował mnie procent wrodzonego talentu Angeliny i Velerii. Obie dziewczyny przyznały, że nie mają korzeni artystycznych, a ich prace powstają dzięki nieustannym ćwiczeniom rysunku. Jest to bardzo pocieszające i zarazem mobilizujące wszystkich tych, którzy chcieliby osiągnąć podobne rezultaty do tych, które prezentują dziewczyny. Przepis na sukces: praca, praca i jeszcze raz praca:-) Kochani, bardzo się cieszymy, że wśród naszych uczniów są takie osoby jak Angelina Valeria, które chętnie dzielą się z nami swoimi pasjami i osiągnięciami. Dziewczynom gratulujemy talentu, pracowitości i samodyscypliny. Mamy nadzieję, że staniecie się inspiracją dla wielu innych osób.


tekst: mgr Magdalena Kędziorska
graphic designer