2Julia Teska – któż o niej nie słyszał w naszej szkole? Na dolnym holu możemy od jakiegoś czasu podziwiać wspaniałe prace artystyczne Julki. Jest to już kolejna wystawa prac Julki. Tym razem oprócz niesamowitych rysunków możemy podziwiać także rzeźby wykonane w glinie, które ze względów praktycznych zostały uwiecznione w fotografii. W przeprowadzonej rozmowie z Julką dowiedziałam się, że wykonanie jednej pracy w glinie zajmuje jej od 8 – 10 godzin (w zależności od detali, jak i nakładanych kolorów). Julka swoim pracom z gliny stara się nadać kształt elfich domków, pełnych magii, wypełnionych kwiatami i bujną leśną roślinnością. Artystka chce uchwycić w swoich pracach jak najwięcej magicznej atmosfery, piękna i delikatności świata elfów. W pracach rysunkowych Julka użyła farb, ołówka, węgla, pasteli i markerów. Jej parce są próbą połączenia tych technik.
----------------
Inspiracji Julka szuka głównie na Pintereście, lecz (jak sama mówi) zawsze oprócz próby odwzorowania, stara się zawsze dodać coś od siebie, ubogacić cząstką własnej pomysłowości. Także rysunki zajmują artystce wiele czasu, bowiem na stworzenie jednej pracy przeznacza ona od 5 do 8 godzin. Myliłby się ktoś, kto by myślał, iż na tym kończą się jej zainteresowania. Otóż Julka od początku lipca 2023 r. rozpoczęła naukę w dziedzinie tatuażu i, jak sama przyznaje, wciąż się jej uczy. Julce gratulujemy wielu talentów! Jesteś dla nas inspiracją i pięknie pokazujesz, jak w sztuce można odnajdować siebie. Brawo Julka!

tekst: mgr Magdalena Kędziorska
graphic designer

zdj. Patrycja Bartnicka