8W piątek 10 grudnia 2021 r. został rozegrany Szkolny Turniej Szachowy, skierowany do wszystkich chętnych uczniów naszego zespołu szkół, bez względu na płeć, posiadany ranking oraz poziom gry. Celem zawodów były: popularyzacja gry w szachy w środowisku szkolnym, podniesienie poziomu gry, rozwój intelektualny młodzieży, propagowanie zasad fair – play (umiejętność bycia zwycięzcą lub zwyciężonym),  ujawnianie oraz rozwijanie zainteresowań i uzdolnień młodzieży, stworzenie atmosfery zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa oraz wyłonienie najlepszego szachisty w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku. Rozgrywki przeprowadzono systemem każdy z każdym, w którym gracze musieli przystąpić do ośmiu partii gry. Nad przebiegiem rozgrywek czuwał sędzia główny turnieju – Krzysztof Kwiatkowski.

----------------------
Turniej był bardzo wyrównany i obfitował w wiele ciekawych rozstrzygnięć. Wszyscy szachiści wygrali po kilka partii. Najlepszym szachistą Zespołu Szkół Zawodowych okazał się Mateusz Dziodko i w jego ręce trafił okazały puchar.

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy.

Oto uczniowie którzy zajęli 5 pierwszych miejsc:
1. Mateusz Dziodko kl. 3b BSIS gim
2. Januszewski Adrian kl. 3 TI/TR sp
3. Ćwikliński Damian kl. 3 TI/TR sp
4. Kopaczewski Błażej kl. 3 TI/TR sp
5. Markuszewski Jonasz kl. 4 TI