IMG 20211209 192606Dnia 9 grudnia 2021r. w olsztyńskim Planetarium odbyło się podsumowanie wojewódzkiego konkursu "Miejsca pamięci narodowej w mojej okolicy". Organizatorem konkursu był W-MODN w Olsztynie oraz Stowarzyszenie Gmin "Polskie zabytki gotyckie". Zadaniem zespołu pięcioosobowego uczniów było wykonanie, pod kierunkiem nauczyciela ,przewodnika edukacyjnego po miejscach pamięci narodowej w swojej okolicy. ZSZ reprezentowali uczniowie z klasy 2 TI: Filip Florenc, Filip Grzywacz, Wiktor Kroplewski, Oskar Rakoczy i Adrian Wrzosek. Praca uczniów została doceniona przez komisję konkursową ,uczniowie zajęli 2 miejsce w województwie w kategorii szkół ponadpodstawowych. Serdecznie GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!!!

-------------------------------
Każda palcówka uczestnicząca w konkursie otrzymała Certyfikat :„Przyjaciel dziedzictwa kulturowego Warmii, Mazur i Powiśla. Miejsca pamięci narodowej". Podczas posumowania konkursu uczniowie mogli wysłuchać wykładu dr Jacka Szubiakowskiego nt . życia i pracy Mikołaja Kopernika na Warmii oraz obejrzeć film w planetarium,pt." Przewrót kopernikański".
Szkolnym koordynatorem konkursu była:Patrycja Brodzińska