olimp1Dnia 3 grudnia 2021 roku w Szczytnie odbył się etap okręgowy XXVI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Szkołę reprezentowały - po wygraniu eliminacji szkolnych - dwie uczennice: Julia Dera z klasy 4 Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Natalia Wiśniewska z klasy 3 TŻiUG sp. Tematyką wiodącą XXVI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności było „Żywienie w profilaktyce chorób układu krążenia”.  Sprawdzanie testów odbywało się tym razem przez Komitet Główny XXVI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, a wyniki podano 13 grudnia. Julia Dera zdobyła 64 punkty na 100 możliwych, natomiast Natalia Wiśniewska 52 punkty. Już od 72 punktów w tym roku kwalifikowano do zawodów III stopnia (etap centralny) XXVI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Julii zabrakło tylko 8 punktów, by uczestniczyć w etapie centralnym.
--------------------------------
Zdobycie tytułu laureata lub finalisty daje dużo uprawnień przy rekrutacji na studia, na wielu kierunkach, nie tylko związanych z dietetyką.  Zachęcam uczniów do zapoznania się z uprawnieniami laureatów i finalistów Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności dotyczącymi zwolnienia z postępowania kwalifikacyjnego na wyższe uczelnie - które dostępne są na stronie OWoŻiŻ - i zapraszam do udziału w eliminacjach szkolnych w przyszłym roku. Dorota Brozdowska