received 519647446615715W dniu 18.10.2022 na hali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku odbył się Charytatywny Halowy Turniej Piłki Nożnej „Gramy dla Mateusza”. Do rywalizacji stanęło 12 drużyn męskich oraz 2 drużyny żeńskie, złożone z uczniów różnych klas Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku. System rozgrywek różnił się w zależności od płci. Drużyny dziewcząt 1TH i Świry zagrały jeden mecz składający się z dwóch 8 minutowych części. Po rozegraniu 16 minut, czyli całego spotkania utrzymywał się wynik 1:1. Sędziowie zarządzili rzuty karne. Po strzeleniu podstawowych 3 rzutów karnych przez każdą drużynę na zmianę, dalej był remis. Niesamowite bramkarki z obu drużyn wykazywały się zwinnością i refleksem broniąc wszystkie strzały. Dopiero w 10 rundzie jedna z broniących skapitulowała i mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Świrów. Według wszystkich obserwatorów tego turnieju najlepszą zawodniczką w/w meczu była Wiktoria Wolska, stojąca w bramce Świrów.
------------------------
Rywalizacja u chłopców toczyła się o wiele dłużej, bo prawie 4 godziny. Rozgrywki rozpoczęto w czterech grupach, po trzy zespoły w grupie. Mecze toczyły się po 8 minut każdy. Po rozegraniu meczów grupowych, w których wyniki przedstawiały się następująco:

PDW 8 : 0 FC Ponalewce

Zwycięskie drużyny rozegrały mecze półfinałowe, gdzie toczyła się zawzięta walka o każdy skrawek boiska, a rezultaty tej walki tak wyglądały:

Masny Team 0 : 0 (0 : 2 po karnych) 4TGiPC
4TR/TŻ 0 : 2 PDW

Ostatnie spotkania to już granie resztkami sił wielu zawodników. Tu także nie brakowało emocji. Mecz o 3 miejsce rozstrzygnął się dopiero po rzutach karnych, gdzie Masny Team wygrał 2 : 1 z 4TR/TŻ, a wynik na tablicy świetlnej po regulaminowym czasie 1 : 1.

W wielkim finale 4TGiPC okazała się lepsza od PDW wygrywając 2 : 1, i tym samym zwyciężyła w turnieju.

Końcowa klasyfikacja turnieju
I m – ce 4TGiPC
II m – ce PDW
III m – ce Masny Team
IV m – ce 4TR/TŻ

Skład drużyny zwycięskiej Mateusz Sendlewski, Kacper Montowski, Adrian Klepcewicz, Maciej Biernacki, Bartosz Śpiewak, Wiktor Jamroży,
Wiktor Wierzbowski.

Organizatorami turnieju byli UKS Nobliści z Prezesem Panem Krzysztofem Kwiatkowskim na czele, nauczyciele wychowania fizycznego oraz samorząd uczniowski. Sędziowie zawodów Arkadiusz Wierzbowski, Leszek Milewski, Krzysztof Żurawski. Spiker oraz prowadzenie sekretariatu Leszek Podliński. Zdjęcia z turnieju Kamila Ławicka, Leszek Podliński. Organizatorzy turnieju życzą Panu Mateuszowi Wiśniewskiemu szybkiego powrotu do zdrowia. Szczególne podziękowania organizatorzy turnieju składają wszystkim darczyńcom, którzy licznie wzięli udział w zbiórce środków na leczenie Pana Mateusza, zarówno biorąc udział w turnieju piłki nożnej, jak i przy sprzedaży ciast i innych pyszności.