IMG 2064Na korytarzu szkolnym, obok sali 111, zorganizowana została wystawa prac autorstwa Weroniki Kamińskiej z klasy 2 TGiPC (Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej). Weronika jest fanką programu graficznego GIMP i jednocześnie... Automobilklubu Nowomiejskiego. Swoje zamiłowania i pasje udało jej się połączyć w jedno i tak właśnie powstała jej autorska wystawa. Oglądając prace Weroniki nie trudno byłoby odgadnąć, co daje jej inspiracje i chęć do życia. Swoje projekty Weronika stworzyła na bazie dostępnych zdjęć z fotorelacji przebiegu różnych wyścigów. Tak jak w przypadku wcześniejszej wystawy kolegi z klasy Weroniki – Oktawiana, tak i teraz to zdjęcia pędzących aut stanowiły dla niej natchnienie i wzór. Trzeba też dodać, że Weronika interesuje się również fotografią i sama bardzo często zatrzymuje w kadrze atmosferę wyścigów samochodowych. Wielką miłością Weronika darzy także koty :-), które to na wiele sposobów stara się ukazać w swych pracach graficznych i artystycznych.
---------------------
Weronice gratulujemy talentu oraz samozaparcia i surowej dyscypliny nałożonej sobie przy tworzeniu dzieł graficznych. Konsekwencja i wytrwałość, a także pracowitość zawsze przynoszą wspaniałe owoce, co można dostrzec oglądając i podziwiając prace Weroniki. Jesteśmy z Ciebie bardzo dumni Weroniko i.. tak trzymaj!

Tekst: mgr Magdalena Kędziorska